Wylecz ból w Ambasadzie Urody. Najskuteczniejsza metoda leczenia bólu

Bogusia Gzyl, nasza specjalistka od terapii powięziowej / manualnej FDM, czyli najskuteczniejszej metody leczenia bólu, jest już niekwestionowanym autorytetem, nie tylko w Opolu. Po prostu skutecznie pomaga. Ból mija.

Bogusia, magister fizjoterapii, masażystka, specjalistka terapii mięśniowo – powięziowych punktów spustowych, zajmuje się przede wszystkim cenioną na całym świecie terapią powięziową / manualną FDM. To najskuteczniejsza dotychczas metoda LECZENIA BÓLU a Ambasada Urody Opole to jeden z najlepszych ośrodków oferujących tak specjalistyczne usługi.

Dlatego przyjeżdżają do nas osoby w bólu już nie tylko z całej Opolszczyzny, ale też z takich miast jak Wrocław, Katowice, Gliwice czy Jelenia Góra.

Bogusia jest certyfikowaną terapeutką FDM, ciągle podnoszącą swoje kwalifikacje. Interesuje się osteopatią, dostrzega zależności między ciałem, psychiką i umysłem. Rozumie obciążenia wynikające z życia w ciągłym bólu. Pomaga swoim pacjentom zapomnieć o dolegliwościach, usuwając ich przyczyny na bazie wywiadu, rozmowy i badania manualnego. Następnie dobiera odpowiednią metodę terapeutyczną. Natychmiastowe efekty terapii pozwalają pacjentom funkcjonować bez bólu, z którym borykają się nawet od wielu lat.

Leczenie FDM znajduje zastosowanie w przypadku urazów, kontuzji, bóli mięśni, przewlekłego bólu kręgosłupa, bólu barku, biodra, chorób zawodowych takich jak łokieć tenisisty i wielu innych. To doskonała metoda niezależnie od wieku pacjenta.

Zobacz certyfikaty Bogusi:

Więcej o FDM

FDM jest metodą leczenia bólu występującego w obrębie narządu ruchu. Opracowany przez amerykańskiego lekarza medycyny ratunkowej dr. Stevena Typaldosa model odkształcenia powięzi za przyczynę dolegliwości fizycznych uznaje dystorsje (odkształcenia / uszkodzenia) powięzi. Są one częścią tkanki łącznej i tworzą podstawową strukturę ludzkiego organizmu. Narażanie powięzi na uszkodzenia, spowodowane urazami, wypadkami bądź codziennym obciążeniem, może powodować bóle lub ograniczenie funkcjonalności. Praktyczne zastosowanie FDM umożliwia ekspresową terapię tych dolegliwości. Poprzez ukierunkowane badanie stwierdza się powodujące je czynniki i koryguje się je przy pomocy specjalnych zabiegów manualnych przeprowadzanych przez wykwalifikowanych terapeutów FDM, które dla pacjentów mogą być nieco nieprzyjemne i bolesne. Leczenie ma działanie bezpośrednie, przez co może zostać natychmiast ocenione przez pacjenta. Leczenie jest kontynuowane, jeżeli osiągnie odpowiedni skutek. W przypadku braku efektu dochodzi do ponownego dopasowania sposobów leczenia lub ewentualnie ponownego zdiagnozowania pacjenta. Przeciwwskazania dotyczące leczenia FDM W niektórych przypadkach odradza się lub ewentualnie nawet wyklucza leczenie FDM. Zaleca się poinformowanie swojego terapeuty w kwestii swojego wywiadu chorobowego, uwzględniając schorzenia takie jak np. cukrzyca, osteoporoza, tętniaki, zaburzenia układu naczyniowego, miażdżyca, zapalenie stawów, przerzuty nowotworowe i inne.
Zakres ryzyka i działania uboczne, które mogą wystąpić na skutek leczenia FDM:
• Bóle mięśni (opóźniona bolesność mięśni – zakwasy).
• Poprzez częściowo wysoce inwazyjne techniki mogą występować nerwobóle.
• Reakcje centralnego systemu nerwowego, jak np. dolegliwości układu krążenia, zmęczenie, zawroty głowy, potliwość, mdłości itd.
• Podrażnienia skóry, krwiaki, zaczerwienienie leczonego obszaru.
• Początkowe pogorszenie objawów na 2-3 dni przy poprawie ruchliwości.
• Do bardzo rzadkich skutków ubocznych należą urazy układu kręgowopodstawnego, udar, wypadnięcie dysku, złamania kości (Uwaga pacjenci z osteoporozą!).