Aktualności

10 cze

8 zabiegów, przy których musisz uważać na słońce

W Polsce pogoda lubi płatać nam figla więc nie dziwi fakt, że staramy się korzystać z każdego cieplejszego dnia i odsłaniać nasze ciało by je doświetlić, opalić. Problem pojawia się wtedy kiedy nie każda z nas jest świadoma, że korzystając z niektórych zabiegów kosmetycznych kąpiele słoneczne są zdecydowanie zakazane. Dlatego też przygotowałyśmy krótki poradnik by wskazać jak łączyć wypoczynek na słońcu z naszymi zabiegami.

Po miesiącu od opalania możecie skorzystać z takich zabiegów jak:

 

Po minimum 2 tygodniach od opalania możecie skorzystać z takich zabiegów jak:

 

Większość z zabiegów wykonuje się w seriach i np. w przypadku mikrodermabrazji, zabiegów złuszczających czy zabiegów z kwasami, nie możecie korzystać z kąpieli słonecznych ponieważ skóra nie będzie miała wystarczającego czasu by się zregenerować pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Jeśli jednak będzie się opalać to możecie doprowadzić do mocnych poparzeń skóry i mogą pojawić się na niej trwałe przebarwienia. Podsumowując, w przypadku zabiegów złuszczających, zabiegów z kwasami i mikrodermabrazji – unikajcie silnego słońca i stosujcie kremy z mocnymi filtrami.

Kolejnym przykładem jest zabieg depilacji laserowej. W przypadku opalonej skóry musimy zmniejszyć parametry urządzenia i skutkuje to zwiększeniem ilości zabiegów a to powoduje zwiększenie ceny za całą serię zabiegów. Inną sprawą jest fakt, że na świeżo opalonej skórze nigdy nie wykonujemy zabiegu depilacji laserowej.

W przypadku takich zabiegów jak peeling czy depilacja woskiem, opalona skóra jest po prostu bardziej wrażliwa. Zatem nie dość, że wykonywanie wymienionych wcześniej zabiegów na świeżo opalonej cerze mijają się z celem to może być bardzo bolesne.

Pamiętajcie, że w każdej chwili możecie również nas odwiedzić, napisać do nas lub zadzwonić i zapytać o szczegóły dotyczące zabiegów, które wykonujemy. Z chęcią Wam doradzimy i pomożemy.