Laser medyczny w Ambasadzie Urody. Jedyna skuteczna metoda depilacji

Dzięki laserowi medycznemu trwale pozbędziecie się niechcianych włosów. Tzw. lasery, czyli urządzenia IPL, które posiadają zwykłe salony kosmetyczne, są mało skuteczne. W przeciwieństwie do laserów medycznych, które usuwają włos trwale wraz z cebulką, urządzenia IPL jedynie wytapiają włos.

Dlaczego jedynie profesjonalny laser medyczny jest skuteczny

Zastosowano w nim połączenie lasera oraz prądu RF (prądu bipolarnego). Tylko takie połączenie skutecznie i trwale usuwa niechciane owłosienie z naszego ciała – i to bez podrażnień. Metoda ta jest od dawna dostępna w Ambasadzie Urody Opole. Dzięki unikalnej technologi ELOS zastosowanej w eLaserze Syneron, który mogą obsługiwać wyłącznie odpowiednio przeszkolone osoby, depilacja laserem medycznym z prądem RF jest szybka, skuteczna i bez większości efektów ubocznych występujących przy zwykłej depilacji urządzeniem IPL.

Jak działa laser medyczny

Całość oparta jest na działaniu dwóch urządzeń. Pierwsze – laser – podgrzewa mieszek włosa, a konkretnie zawartą w nim melaninę, do takiej temperatury, przy której skutecznie zakłóci proces wzrostu włosów. Jest to klasyczna metoda fototermolizy stosowana w tradycyjnych systemach laserowych. Jest ona jednak nieskuteczna w sytuacji, gdy melaniny w mieszku włosowym jest zbyt mało. Dlatego też wiele osób posiadających jasne lub siwe włosy nie może korzystać w pełni z depilacji laserowej. Ale i dla nich jest w tym przypadku skuteczne rozwiązanie, które wiąże się z drugim urządzeniem – emiterem prądu RF. Pozwala on skuteczniej eliminować zbędne owłosienie nawet w przypadku osób z włosami z niewielką zawartością melaniny (włosy siwe, jasne i rude) – i to bez podrażnień związanych z klasyczną metodą fototermolizy (do tych włosów wykorzystuje się znacznie słabszy strumień emitowany przez laser).

Całościowo, dzięki zastosowaniu technologii ELOS, energia światła jest przekształcana w energię termiczną, a proces ten jest wzmacniany przez energię RF, która zwiększa energię termiczną oraz niszczy mieszek włosowy, jednocześnie zmniejszając ilość użytej energii.

Dlaczego laser medyczny jest bezpieczny

Podczas wykonywania zabiegu laserem medycznym przez wykwalifikowaną osobę, temperatura skóry w miejscu przyłożenia głowicy schładzana jest do 5 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie dochodzi nigdy do poparzeń. Dodatkowo głowica posiada czujnik zapobiegający przegrzaniu skóry. Za każdym razem pracę lasera, wspomaga specjalistyczny żel, który nie tylko jest przewodnikiem, ale także dodatkowym zabezpieczeniem skóry

Zalety depilacji laserowej w Ambasadzie Urody Opole

Zalety systemu ELOS, czyli stosowania niższej energii optycznej lasera medycznego w porównaniu z nieskutecznymi, tzw. laserami IPL, szeroko stosowanymi w mniejszych salonach kosmetycznych:

Sprawdź ceny trwałej depilacji